Výstava

21. 3. – 26. 5. 2024
Galerie Slováckého muzea
Otakarova 103

Lenka Falušiová se věnuje především kresbě a grafice, kterou vystudovala v Ateliéru grafiky u prof. Jiřího Lindovského a prof. Dalibora Smutného na pražské AVU. Hlavní inspirací pro její práci je především příroda. Technikami hlubotisku jako čárový lept nebo mezzotinta vytváří výseky z hustých lesů, podrostů a skal. I když jsou tyto náměty naturalisticky zpracované, s odstupem vypadají spíše jako abstraktní struktury než vědecké studie. Působí trochu jako hledání řádu – nějakého opakujícího se vzoru – v chaosu. V roce 2020 získala cenu Grafika roku za techniku tisku z hloubky.

Její díla jsou zastoupena jak ve sbírkách českých galerií, tak například ve sbírkách National museum of Fine Arts R.O.C. na Taiwanu nebo National Library of Catalonia v Barceloně.